Stöd Cancerfonden
Publicerad
27 jun 2019

Dragningslista i Cancerfondens Rikslotteri

Här hittar du dragningslista för våra rikslotter månad för månad för de senaste åren. Du kan också vara med i en extradragning och vinna mat för 5 000 kronor på din nitlott. Som prenumerant deltar du automatiskt i en extradragning varje månad.

Checkarna skickas till vinnarna med rekommenderat brev.

Lotteri 2018-2019 dragning 11

Matchansens nummer 11 för AG kunder

David Granditsky, Nacka
Birgitta Janulf, Västerås
Eina Kristina Furtenback, Moskosel
Allan Sundkvist, Landvetter
Bertil Angervall, Mölndal
Björn Hedlund, Lidingö
Sture Åbrandt, Mariefred
Birgitta Möller, Träslövsläge
Per-Arne Remmerfelt, Undenäs
Monica Birgitta Eriksen, Ekerö

Extrachansen dragning 11

Annalotta Rautio, Vittangi
Ulla Larsson, Falkenberg
Åke Grönvall, Bålsta
Ingemar Larsson, Fjälkinge
Johannes Jansson, Kivik
Thomas Dahlstrand, Kvänum
Emelie Bramne, Önnestad
Tore Wallerstedt, Järfälla
Jane Bergstedt, Stockholm
Mats Danielsson, Stockholm
Clas Tjäder, Bromma
Ingegärd Färemo, Stockholm
Peter Bouvin, Järfälla
Birgitta Wilhelmsson, Järfälla
Michael Olsson, Helsingborg

Lotteri 2018-2019 dragning 10

Matchansens nummer 10 för AG kunder

Alf Hofvander, Furulund
Tomas Ölund, Piteå
Lars-Erik Börjesson, Bohus-Björkö
Kerstin Carlsson, Västra Frölunda
Catarina Jones, Lund
Lars Jan-Erik Ferm, Uddevalla
Birgitta Olofsson, Perstorp
Sven Åke Börjesson, Ed
Rolf Gunnar Valdemar Brogren, Norrköping
Birgitta Möller, Träslövsläge

Extrachansen dragning 10

Lena Darås, Lidingö
Vivi-Ann Frölander, Sollefteå
Bengt Håård, Täby
Günther Heydorn , Hällefors
Susanne Öhrn, Täby
Gunilla Risberg, Umeå
Diana Finnberg, Huddinge
Britt-Marie Lundh, Västerås
Conny & Marianne Lexberg, Holmsund
Barbro Wallström, Enskede
Barbro Lundberg, Umeå
Gunnar Ottosson, Lidingö
Lars-Gunnar Wallström, Maltfors
Bo Frögeli, Kungsängen
Thomas Andersson, Arvika

Lotteri 2018-2019 dragning 9

Matchansens nummer 9 för AG kunder

Karl Börje Hjelm, Handen
Kristina Högberg, Kungsgården
Eva Wernlundh, Hovås
Iréne Hurtig, Lund
Linda Bienkowski, Huddinge
Assar Gustafsson, Kristinehamn
Bertil Nordbäck, Vårby
Anna Strandberg, Sollentuna
Pia Rosberg, Sjöbo
Anna Lidström, Boden

Extrachansen dragning 9

Ann-Louise Friberg, Lidköping
Margareta Jonsson, Skellefteå
Inge Emanuelsson, Haverdal
Lisa Bjernestedt, Östersund
Sune Svensson, Norrköping
Nils-Erik Söderberg, Bergsjö
Marita Broberg, Donsö
Patrik Pålsson, Billdal
Carina Axeheim, Malmö
Bengt Larsson, Västra Frölunda
Bengt Jonasson, Hörby
Sandra Ragnarsson, Åkarp
Maija Leena Niskanen, Spånga
Angela Torekull, Malmö
Eva Hellström, Ljungskile

Lotteri 2018-2019 dragning 9

Matchansens nummer 8 för AG kunder

Åsa Nilsson, Lomma
Patrick Lambrix, Linköping
Anders Widesjö, Lomma
Michael Bringemark, Mjölby
Elof Fors, Sandviken
Eva Kjellin, Höllviken
Mats Isaksson, Rättvik
Anita Källén, Sävedalen
Eugén Pettersson, Luleå
Owe Hjelmqvist, Stockholm

Extrachansen dragning 8

Michael Enstedt, Mölndal
Louise de Flon, Jönköping
Kent Nilsson, Torslanda
Ingela Åkesson, Hindås
Maria Lindvall, Kalix
Lena Boman, Falkenberg
Gunnar Ferdeen, Falun
Carin Svensson, Linköping
Theres Bern, Karlstad
Sven Bogg, Linköping
Lise-Lott Jonsson, Karlstad
Anders Lennartsson, Hästveda
Majvor Johnsson, Dalstorp
Gerd Hamberg, Skutskär
Bo Ståhlberg, Lund

Lotteri 2018-2019 dragning 7

Matchansens nummer 7 för AG kunder

Malin Abrahamsson, Kinna
Elisabet Gyllander,  Malmö
Per-Olof Engkvist, Klippan
Claes Kinnander, Enköping
Annika Nordin, Mariefred
Majken Viola Björck, Bjärred
Sten Djurman, Trollhättan
Britt-Marie Stefansson, Sälen
Rolf Löfberg, Stockholm
Peter Joakim Larsson, Helsingborg

Extrachansen dragning 7

Roger Fredriksson, Bjursås
Ralph Carrelind, Uppsala
Yvonne Tinacci, Gävle
Maj-Britt Eriksson, Åby
Tage Pellovaara, Gammelstad
Linda Drugge, Kalix-Nyborg
Isa Andersson, Stenungsund
Håkan Gustafsson, Gävle
Helena Ljungblom, Uppsala
Marianne Wessén, Stockholm
Ulla Carlsson, Sösdala
Mirja Vuolevi, Stockholm
Kjell Löfgren, Katthammarsvik
Helene Korall, Lund Lena Fridström, Ängelholm

Lotteri 2018-2019 dragning 6

Matchansens nummer 6 för AG kunder

Ulla Johansson Gatehag, Rättvik
Margareta Andersson, Eskilstuna
Maria Elisabeth Elmén, Uppsala
Lennart Hagentoft, Eslöv
Siv Bäckdén, Vara
Mats Andersson, Kista
Per Flemström, Falun
Gun Nilsson, Tumba
Mats Persson, Ljungby
Rolf Söderberg, Köping

Extrachansen dragning 6

Ingemar Tillerås, Varberg
Karin Fall, Västerås
Kent Eklöw, Mora
Bertil Nilsson, Höllviken
Jan-Bertil Cederholm, Skanör
Kerstin Österberg, Vällingby
Britt-Elsie Lindh, Lund
Christina van Krugten, Vallentuna
Beata Fejer, Drottningholm
Robert Svensson, Svalöv
Britt-Marie Nordgren, Södra Sandby
Birgitta Rosvall, Strängnäs
Mona Carlsson, Sölvesborg
Mats Danielsson, Stockholm
Carina Scherdin, Örbyhus

Lotteri 2018-2019 dragning 5

Matchansens nummer 5 för AG kunder

Bibi Nordin, Sollentuna
Annika Rundcrantz, Kristianstad
Eva-Lena Nilsson, Nybro
Ing-Marie Henriksson, Uppsala
Vivi-Ann Frölander, Sollefteå
Kent Lennart Billy Johansson, Spånga
Dan Johansson, Mörbylånga
Inger Westesson, Lund
Helené Ek Dahlberg, Sollentuna
Gunnel Braméus, Västerås

Extrachansen dragning 5

Kerstin Sandersson, Västra Frölunda
Ingrid Petersson, Järfälla
Inger Persson, Hörby
Hans Larsson, Halmstad
Ove Östlund, Skutskär
Anders Lindqvist, Märsta
Gun Hakefelt, Hammarö
Bengt Rolandsson, Västra Frölunda
Sven-Erik Samuelsson, Borlänge
Jan Engelbrektsson, Västra Frölunda
Anna-Brita Persson, Lund
Ingegärd Jönsson, Tormestorp
Lena Qvist, Lund
Agneta Melin, Stockholm
Kjell Göran Johansson, Svängsta

Lotteri 2018-2019 dragning 4

Matchansens nummer 4 för AG kunder

Mats Levi Lennart Rosendahl, Falun
Jerk Wiberg, Bålsta
Anders Åkerman, Helsingborg
Kerstin Johnsson, Bjärred
Sven Åke Jonsson, Borås
Kjell Torstensson, Väring
Ingela Dellby, Linköping
Lars Gunnar Larsson, Tanumshede
Eva Pettersson, Uppsala
Stig Leksell, Kungsängen

Extrachansen dragning 4

Astrid Jansson, Färnäs
Ingegärd Färemo, Stockholm
Gunnar Ekman, Vänersborg
Herbert Cervin. S. Sandby Claes Willford, Göteborg
Kennet Andersson, Klippan
Hans Wilén, Gotlands Tofta
Bernt Pettersson, Huskvarna
Bengt Jonasson, Hörby
Allis Lindholm, Åtvidaberg
Liza Johansson, Värmlands Nysäter
Linda Källvik, Älvängen
Ingrid Börjesson, Frillesås
Charlotte Söderstedt, Göteborg
Mathias Karlsson, Falköping

Lotteri 2018-2019 dragning 3

Matchansens nummer 3 för AG kunder

Lena Petersson, Malmö
Henrik Ritzman, Vetlanda
Oskar Per-Olov Vadhammar, Vetlanda
Karin Mariana Adamsson, Vretstorp
Kerstin Stendahl, Västra Frölunda
Gunilla Brodin, Bunkeflostrand
Karla Falkenhagen, Malmö
Gull-Britt Dahlqvist, Falun
Carina Larsson, Skoghall
Lena Palmenius, Helsingborg

Extrachansen dragning 3

Folke Larsson, Hyltebruk
Rolf Seydlitz, Stockholm
Anneliese Bares, Trollhättan
Per-Anders Gilius, Malung
Kerstin Ögren, Växjö
K. Svedenbrant, Ekerö
Rune Hennung, Göteborg
Freddy Andersson, Finspång
P.O. Nordström, Skyllberg
Sigvard Norberg, Romakloster
Barbro & Percy Carlsson, Karlskoga
Patricia Cernik, Stockholm
Sven Olof Grönlund, Leksand
Mats Enlund, Stockholm
Pirko Askolin, Stockholm

Lotteri 2018-2019 dragning 2

Matchansens nummer 2 för AG kunder

Alf Dahlberg, Lysekil
Ola Eriksson, Tumba
Berit Asplund, Kristineberg
Jan Erik Mårtensson, Kristianstad
Anna Kjellman, Stocksund
Marianne Lundholm, Karlstad
Stig Carlson, Uddevalla
Joakim Sivik, Alingsås
Monica Hansson, Stockholm
Anna-Karin Pyk-Waite, Kivik

Extrachansen dragning 2

Rolf Lindelöf, Helsingborg
Björn Öijer, Huddinge
Leif Gillander, Malmö
Lena Utberg, Göteborg
Susanne Siiberg, Strängnäs
Sune Nyberg, Hässelby
Emil Olson, Malmö
Kjell-Erik Mårtensson, Svedala
Ingegärd Svanered Krantz, Bollnäs
Ann-Marie Kyrk, Göteborg
Lars G Bertilsson, Varberg
Per-Olov Green, Malå
Eivor Johansson, Strömstad
Åse Svendsen, Charlottenberg
Tore Hermansson, Stockholm

Lotteri 2018-2019 dragning 1

Matchansens nummer 1 för AG kunder

Barbro Flodin, Lidingö
Britta Marie Louise Andersson, Hässelby
Elisabet Udd, Söderhamn
Börje Anehamre, Lund
George Vamvatsicos, Tyresö
Ulf Johansson, Fellingbro
Anna-Britt Lagerström, Degerhamn
Helena Dunberg, Värmdö
Christer Lindberg, Göteborg
Bo Axel Liljekvist, Sala

Extrachansen dragning 1

Ann-Brita Persson, Lund
Erika Vereby, Höllviken
Kathlen Gustafsson, Skillingaryd
Ronnie Erlandsson, Katrineholm
Birgitta Anagrius, Sandviken
Göran Tranberg, Härnösand
Halvard Nilsson, Hestra
Raymond Ask, Torslanda
Berit Lindberg, Segeltorp
Ivar Enoksson, Västervik
Gabriel Bergman, Österbybruk
Eva-Karin Cederberg, Karlstad
Ivar Enoksson, Västervik
Leif Isaksson, Sundbyberg
Kristina Lindhoff, Ljusterö

Lotteri 2017-2018 dragning 12

Matchansens nummer 12 för AG kunder

Anna Gustafsson, Ödsmål
Per Ståhlberg, Mölnbo
Karin Sylvia Strand, Luleå
Anders Mohlin, Kungsbacka
Bo Axelsson, Tranås
Jan Olof Maxson, Perstorp
Sven Johnsson, Farsta
Otto Schätzling, Järna
Carina Eriksson, Sorsele
Magnus Ersbacken, Bromma

Extrachansen dragning 12

Sonja Norin, Gävle
Tobias Dahlström, Bunkeflostrand
Solveig Erikzén, Karlsholmsbruk
Arne Dahl, Västervik
Lena Danielsson, Åsele
Per Olof Hellström, Hällefors
Inbritt Douhan, Danderyd
Siv Hansson, Malmö
Lars Ekstrand, Torslanda
Alice Blomcrantz, Ängelholm
Märta Olofsson, Lund
Ove Östlund, Skutskär
Pia Sandholm Bäckström, Linköping
Märta Olofsson, Lund
Solveig Eklund, Kungsängen

Lotteri 2017-2018 dragning 11

Matchansens nummer 11 för AG kunder

Ulf Persson, Laholm
Ann Johansson, Nacka
Tommy Pedersén, Kattarp
Lars Lundberg, Lappträsk
Jan Leif Fredrik Olsson, Limhamn
Barbro Asta Eleonore Gonzales Velles, Härnsösand
Kid Lillheden, Ystad
Felicitas Höksten, Mölnlycke
Clorinde Rosén, Eksjö
Susanne Kindwall, Täby

Extrachansen dragning 11

Marie Louise Östborn, Visby
Karl-Erik Andreasson, Bromma
Lars Ekstrand, Torslanda
Lenah Carlsvärd, Linköping
Åke Jern, Falköping
Arvi Wärn, Järfälla
Lars Navéus, Malmö
Eva Dahlke, Trångsund
Benny Thell, Hölö
Jennica Hellsén, Hässelby
Benny Thell, Hölö
Jan Nordström, Vänersborg
Anna Olsson, Billdal
Jan E. Selin, Täby
Anne Ibelius, Stockholm

Lotteri 2017-2018 dragning 10

Matchansens nummer 10 för AG kunder

Moni Sohlberg, Solna
Anna-Lisa Holmberg, Umeå
Hans Artur Öhlund, Umeå
Ingrid Margareta Olsson, Vretstorp
Birgitta Elisabet Andersson, Malung
Christer Lindqvist, Klagshamn
Carl-Gunnar Scott, Sävedalen
Anette Hellström, Borås
Bengt-Göran Bergström, Gränna
Eive Eliasson, Kinnahult

Extrachansen dragning 10

Per Hellke, Göteborg
Birgit Jonsson, Älvsjö
Inger Grönqvist, Motala
Stig Falk, Göteborg
Lars Lemon, Sundsvall
Margaretha och Harald Erling, Rydebäck
Maria Norén, Järfälla
Harriet Huen-Hugosson, Hjortred
Sellerfors, Örebro
Svante Ringström, Ekerö
Jan-Erik Albäck, Strängnäs
Birgitta Nilsson, Råå
Susanne Eketjäll, Brottby
Ellis Nygårds, Göteborg
Marcus Nyberg, Ulricehamn

Lotteri 2017-2018 dragning 9

Matchansens nummer 9 för AG kunder

Åke Malmberg, Trollhättan
Anders Rörby, Motala
Agneta Karlsson, Kalmar
Stig Andersson, Vikbolandet
Anna Lundberg, Norrköping
Leif Rickard, Härslöv
Jan-Eric Hertonsson, Malmö
Jan-Erik Täpp, Stockholm
Yvonne Hamawandi, Stockholm
Kerstin Svensson, Malmö

Extrachansen dragning 9

Tommy Salomonsson, Linköping
Siv Björklund, Trelleborg
Madelein Florman, Helsingborg
Jette Stenberg, Kareby
Julia Barrett, Uppsala
Johan Wiklander, Lerum
Saga Djurfeldt, Lindås
Niklas Nordenfelt, Stockholm
Karin Lindberg, Växjö
Marie Louise Östborn, Visby
Berit Wallin Håkanson, Strömsholm
Björn Sundström, Märsta
Tilda Moberg, Lomma
Kristina Manna, Lammhult
Gunnar Ekman, Vänersborg

Lotteri 2017-2018 dragning 8

Matchansens nummer 8 för AG kunder

Bengt Sjöström, Gävle
Tord Lennart Johansson, Knivsta
Leif Aronsson, Floda
Gun-Britt Ek, Stockholm
Karin Ernstsson, Henån
Eva Ekstam Sundqvist, Lyckeby
Khadja Fahmi, Järfälla
Sofia Svensson, Stockholm
Anita Stenman, Kungshamn
Sussie Kårlin, Kalmar

Extrachansen dragning 8

Margareta Mähler, Sollefteå
Johan Tjernström, Nacka
Ove Claesson , Uddevalla
Ingemar Nilsson, Stenstorp
Per-Jonas Nilsson, Vännäsby
Svensk Skolfoto/Att Anders Dahlgren, Nyköping
Örjan Otterbjörk, Gävle
Leif Gustafsson, Uppsala
G-B Bergström, Enånger
Lars Wiklund, Arnäsvall
Elmer Berg, Uddevalla
Lisa Alexandersson, Uddevalla
Gunilla Jansson, Sundsvall
Ester Johansson, Visby
Lennart Arfwidsson, Västervik

Lotteri 2017-2018 dragning 7

Matchansens nummer 7 för AG kunder

Rune Hagman, Karlstad
Helena de Beau Jonsson, Sundsvall
Ulla Hartwig, Tvååker
Sven Åke Lindström, Östersund
Gun Pettersson, Viskafors
Camilla Palm, Enskede
Sven Pettersson, Mellbystrand
Ann-Margret Ljung, Ystad
Magnus Wästfelt, Karlskrona
Elisabeth Pekkari, Gammelstad

Extrachansen dragning 7

Lennart Johansson, Laholm
Birgit Bojefors, Göteborg
Maria Wulff, Bromölla
Leif Erlandsson, Limhamn
Anna-Maria Epstein, Enebyberg
Magnus Thell, Svalöv
Axelsson, Luleå
Berndt Ering, Järfälla
Anders Tollstern, Örebro
Monica Johansson, Bolmsö
Gunnar Andersson, Stockholm
Åsa Andersson, Marstrand
Heléna Balksäter, Landskrona
Magnus Svedberg, Ulricehamn
AnnMarie Holmberg, Hedemora

Lotteri 2017-2018 dragning 6

Matchansens nummer 6 för AG kunder

Kim Hansen, Tjukö
Margareta Sandberg, Vallentuna
Kerstin Wennerstedt Rosenkvist, Råå
Solbritt Thyberg, Gunnarskog
Antero Laitinen, Ingarö
Elisabet Gustafsson, Rottne
Britta Inger Håkansson, Göteborg
Bo Andersson, Stockholm
Kjell Torstensson, Väring
Inga Lisa Lindström, Långsele

Extrachansen dragning 6

Ella Lemansky, Malmö
Yvonne Andersson, Hörby
Tage Andreasson, Lysekil
Mikael Drangert, Järfälla
Kerstin Leek, Arbrå
K-G Ekeberg, Väddö
Sara Boskovic Nyberg, Malmö
Nils-Göran Jonasson, Nässjö
Fredrik Nordling, Örebro
Hans Eklund, Grästorp
Roland Selin, Umeå
Sten Eriksson , Enskede
Leif Jacobsson, Höganäs
Georg Johansson, Visby
Kjell Håkansson, Genarp

Lotteri 2017-2018 dragning 5

Matchansens nummer 5 för AG kunder

Kerstin Lundgren, Hallstavik
Siv Johansson, Arvika
Kristin Larsson, Norrköping
Sven Erik Svensson, Märsta
Stefan Söderholm, Vällingby
Inger Dufberg, Falsterbo
Niclas Eriksson, Nyköping
Agneta Holm Eiserhall, Skogås
Hans Algotsson, Köping
Eva Sundblom, Uppsala

Extrachansen dragning 5

John-Erik Karlsson, Trollhättan
Bror Eriksson , Uddevalla
Mats Bengtsson, Falkenberg
Rolf & Helga Handdruck, Vellinge
Göran Strandlund, Alnö
Agneta Celius, Härryda
Roger Oscarsson, Åkersberga
Lena Toll, Mölndal
GunMaj Sundberg Kulle, Båstad
Barbro Gunnarsson, Hamburgsund
Lennart Sandersson, Västra Frölunda
Anne-Marie Magnusson, Visby
Henrietta Nilsson, Malmö
Eva Johannisson, Skärhamn
Gunilla Hansson, Staffanstorp

Lotteri 2017-2018 dragning 4

Matchansens nummer 4 för AG kunder

Ernst Magnus Gustafsson, Kungälv
Andreas Johansson, Vikingstad
Elisabet Gustafsson, Laholm
Britt Inger Sofia Olsson, Åsenbruk
Stina Hällfors , Trollhättan
Ingela Hoffström, Sundbyberg
Elsy Maria Asplund, Älandsbro
Tore Bäck, Vedum
Anne Marie Adolfsson, Oskarshamn
Sölve Svernlöv, Trollhättan

Extrachansen dragning 4

Nils Göran Nilsson, Malmö
Harriet Kjellsson, Ljung
Bengt Agartz, Sköndal
Svante Ringström, Ekerö
Mona Embretsen, Färila
Stefan Blomqvist, Gränna
Birgitta Berg, Rönninge
Niklas Lundgren, Luleå
Camilla Pålsson, Halmstad
Margareta Tideman, Upplands Väsby
Ingegerd Jakobsson, Örnsköldsvik
Inger Johannsson, Linköping
Hans Johansson, Örebro
Inger Hällström, Sjulsmark
Stig Dandenell, Hässelby

Lotteri 2017-2018 dragning 3

Matchansens nummer 3 för AG kunder

Tage Vilhelm Brandt, Malmö
Jan-Erik Olsson, Solna
Runo Persson, Huddinge
Hans Prag, Sollentuna
Annika Jakobsson, Mörrum
Ingvar Rosendahl, Älvsjö
Siw Kullberg, Kristianstad
Bengt Lundquist, Enköping
Ing-Mari Mattsson, Backaryd
Dag Svensson, Lidköping

Extrachansen dragning 3

Ulla Arnzén, Sköndal
Johan Ross, Nacka
Tommy Drugge, Järfälla
I. Enochsson, Västervik
S-G Wahlqvist, Tyresö
Birgitta Beronius, Älvdalen
Lars Helmfrid , Linköping
Arvi Wäin, Järfälla
Bengt Olofsson, Långesele
Christer Ryberg, Bandhagen
Kerstin Rosenqvist, Hässleholm
Lars Glamheden, Falkenberg
Lisbeth Kverrstad, Bara
Berit Olvedal, Lyckeby
Inga-Lill Jobrant, Älvängen

Lotteri 2017-2018 dragning 2

Matchansens nummer 2 för AG kunder

Mats Hamrin, Sundsvall
Tommy Strandberg, Umeå
Gunvi Bevkemyr, Helsingborg
Anders Lans, Tidaholm
Gerd Anna Bodil Tidman, Hultsfred
Clas Yngve Hederstedt, Hemse
Anita Jansson, Gävle
Kristina Mörk, Kista
Malin Erlandsson, Landsbro
Kaj Johansson, Röstånga

Extrachansen dragning 2

Karin Strand, Luleå
Berndt Forsell, Göteborg
Yngve Erlandsson, Stockholm
Rolf Nilsson, Göteborg
Lise-Lott Jonsson, Karlstad
Kurth Johansson, Jönköping
Berndt Forsell, Göteborg
Lars Olsson, Uddevalla
Gunilla Johansson, Vimmerby
Inga Lindblad, Hässelholm
Christer Holst, Malmö
Stina Svärd, Falköping
Peder Cederlöf, Västervik
Jörgen Paulsson, Höganäs

Lotteri 2017-2018 dragning 1

Matchansens nummer 1 för AG kunder

Thomas Persson, Simrishamn
Maria Zetterkqvist, Värmlands Nysäter
Ewa Hallberg, Sandviken
Sten -Åke Ekelund, Hjärnarp
Kjell-Åke Nilsson, Lund
Lena Sandström, Nacka
Gun-Mari Karlsdotter, Åmsele
Karl Robert Magnus Svensson, Svalöv
Sara Karlsson, Hönö
Nils Bertil Karlsson, Odensvi

Extrachansen dragning 1

Per-Olof Bengtsson, Kungsängen
Rolf & Helga Handdruck, Vellinge
Nils Bolmgren, Tyresö
Rolf Nilsson, Göteborg
Barbro Gustafsson, Smedjebacken
Agneta Brobacke, Stockholm
Annette Blomberg, Boden
Agneta Liljeström, Norrtälje
Eugen Pettersson, Luleå
Magnus Roos, Glimåkra
Ingemar Hallstedt, Partille
Mats Nyblom, Uppsala
Anne Hasselgren, Gävle
Inger Ohlsén, Olofström
Christoffer Jonsson, Malmö