Renée Nyberg och Hasse Aro leder dig genom en kväll fylld av spännande artister, blandat med redaktionella inslag och tävlingar.
Nu håller vi tummarna för att vi i kväll gemensamt når upp till kampanjens totala insamlingsmål på 50 miljoner kronor.
Läs mer om galakvällen
Informations- och stödlinjen håller extraöppet
Cancerfondens informations- och stödlinje är bemannad av legitimerad vårdpersonal med lång erfarenhet av cancervård. Till oss kan alla vända sig med sina frågor och funderingar om cancer. Informations- och stödlinjen kommer att hålla extraöppet efter galan, 22:00-23:00, tfn 020-59 59 59.
Ps. Hjälp oss få så många som möjligt att titta på galan genom att ”låna ut” din Facebook-status i kväll. Skriv att du ska titta på Rosa Bandet-galan och uppmana gärna andra att göra likadant, exempelvis ”I kväll kl 20.00 ägnar jag mig åt bröstcancerforskning.” för att skapa lite nyfikenhet bland dina vänner.

Var med på plats! Det finns fortfarande sittplats-biljetter kvar att köpa via